Česko a Slovensko propojí ochranu vzdušného prostoru | E15.cz

Česko a Slovensko propojí ochranu vzdušného prostoru

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Česká republika a Slovensko budou pokračovat v naplňovaní společných projektů v oblasti infrastrukturních propojení a ochrany vzdušného prostoru. Po společné schůzi české a slovenské vlády to řekl slovenský premiér Robert Fico. Podle jeho českého kolegy Bohuslava Sobotky by smlouva o společné ochraně vzdušného prostoru mohla být podepsána do konce letošního roku.

Premiéři hovořili také o nadcházejících oslavách, kterými si obě země připomenou v roce 2018 kromě jiného výročí vzniku Československa.

"Máme nadále otevřených několika projektů, je to především dálniční propojení, a rekonstrukce železničního koridoru," řekl Fico na tiskové konferenci.

Česká i slovenská vláda chtějí nadále podporovat projekty silničního propojení Zlínského a Trenčínského kraje, jakož i z Frýdku-Místku do Žiliny. V oblasti železniční dopravy je plánovaná modernizace koridoru z Břeclavi přes Bratislavu do jihoslovenského Štúrova.

Premiéři se shodli také v potřebě posílení ochrany vnějších hranice EU s cílem omezit příliv uprchlíků. "Kvóty a povinné přerozdělování uprchlíků je slepá ulička," řekl Sobotka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.