Clintonová vystoupila na prvním velkém předvolebním shromáždění | E15.cz

Clintonová vystoupila na prvním velkém předvolebním shromáždění

Hillary Clintonová chce být americkou prezidentkou
Hillary Clintonová chce být americkou prezidentkou
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Demokratická kandidátka na amerického prezidenta Hillary Clintonová vystoupila na prvním velkém předvolebním shromáždění. Při svém formálním zahájení kampaně před volbami hlavy státu v listopadu 2016 se označila za obhájkyni všech, na které dopadl ekonomický útlum v posledních letech.

Manželka bývalého prezidenta Billa Clintona věří, že je s to zajistit zemi nové období prosperity, jak tomu bylo za jejího chotě v 90. letech. Kromě jiného v projevu na newyorském ostrově Roosevelt ujistila pracující Američany, že bude usilovat o jejich lepší životní podmínky. Slíbila například změnit daňový systém tak, aby oceňoval těžkou práci.

„Každý má právo na příležitost využít své schopnosti dané bohem. To je sen, který sdílíme, to je boj, který musíme vést,“ řekla 67letá politička ve videu, v němž v pátek vyzývala své přívržence k účasti na dnešním předvolebním shromáždění.

Všeobecně se zatím předpokládá, že se Clintonová ve stranických primárkách nejspíš stane kandidátkou demokratů v prezidentských volbách na konci příštího roku. Předvídají to veškeré dosavadní průzkumy. Prezident Barack Obama již nemůže po dvou funkčních obdobích kandidovat a někdejší ministryni zahraničí své vlády prezident podpořil.

V předpokládaném závěrečném boji s kandidátem Republikánské strany bude ale někdejší první dáma podle komentářů muset vylepšit nejen svůj image u obyvatel, ale také najít odpověď na útok republikánů, kteří ji označují za kandidátku minulosti.

Zahraniční tisk: Výzva pro Clintonovou

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.