Conor McGregor vládne sportovcům. Loni vydělal miliardy

Conor McGregor

Conor McGregor Zdroj: Instagram @thenotoriousmma

Conor McGregor
Conor McGregor
Lionel Messi
Lionel Messi
Cristiano Ronaldo
7
Fotogalerie

Nejlépe placeným sportovcem za poslední rok byl podle magazínu Forbes bojovník MMA Conor McGregor, jemuž do čela žebříčku výrazně pomohly zisky mimo svět sportu. Nejvýdělečnější trojici za minulých 12 měsíců doplňují fotbalisté Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Ir McGregor za rok vydělal 180 milionů dolarů (3,8 miliardy korun), z čehož 158 milionů pocházelo od sponzorů a z prodeje podílu ve značce whisky.

Argentinský útočník ve službách Barcelony Messi ve sledovaném období podle Forbesu inkasoval 130 milionů dolarů, jeho věčný portugalský rival Ronaldo z Juventusu o 10 milionů méně.

Na čtvrtém místě žebříčku je quarterback týmu ligy amerického fotbalu NFL Dallas Cowboys Dak Prescott (107,5 milionu) a pátá pozice patří basketbalové hvězdě LeBronu Jamesovi z Los Angeles Lakers (96,5 milionu).

Za šestým brazilským fotbalistou Neymarem z Paris Saint-Germain (95 milionů) je loňský lídr žebříčku Roger Federer. Švýcarský tenista kvůli zranění kolena vydělal na kurtech jen 35 tisíc dolarů, ale celkově se jeho příjem díky lukrativním sponzorským smlouvám vyšplhal na odhadovaných 90 milionů dolarů.

Desítku nejlépe placených sportovců od loňského května doplňují mistr světa formule 1 Lewis Hamilton (82 milionů), vítěz Super Bowlu Tom Brady (76) a basketbalista Kevin Durant (75).