Rusko zvažuje prodej protiraketového systému Turecku | E15.cz

Diplomatická otočka pokračuje: Rusko zvažuje prodej protiraketového systému Turecku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rusko zvažuje možnost dodávky svého protiraketového systému Turecku. Novinářům v Jerevanu to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nedávnou návštěvou šéfa Kremlu v Turecku.

 

"Otázky spojené se spoluprací v oblasti vojenskotechnické spolupráce byly skutečně součástí kontaktů Putina s Erdoganem," řekl mluvčí Dmitrij Peskov. Ruský prezident se minulé pondělí v Istanbulu zúčastnil světového energetického kongresu. Peskov připustil, že oba státníci tam spolu hovořili "o různých systémech protiraketové obrany".

Rusko do oblasti Středomoří v poslední době dodalo několik systémů raket země - vzduch typu S-300 a S-400. Tyto protiraketové systémy Moskva umístila kolem své letecké základny Latákíja v Sýrii, v dubnu začaly dodávky raket S-300 do Íránu.

Bude-li si to turecká strana přát, může Rusko zvážit dodávky těchto zbraní Turecku "v různých variantách," prohlásil kremelský mluvčí. Dodal, že je to "čistě obchodní otázka".

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.