Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu opět stoupla | E15.cz

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu opět stoupla

eurové bankovky
eurové bankovky
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Share on Facebook Messenger
Již třetím měsícem v řadě se v lednu zvýšila důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny. Hodnocení dlouhodobějších hospodářských vyhlídek se navíc dostalo na nejlepší úroveň za půl roku. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix.

Index důvěry stoupl na plus 0,9 bodu z prosincových minus 2,5 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters očekávali mírnější nárůst na minus jeden bod.

Nárůstu indexu nezabránila ani politická nejistota v Řecku, které tento měsíc čekají předčasné parlamentní volby. Jejich favoritem je opoziční Koalice radikální levice (SYRIZA), která se staví proti úsporným opatřením vlády spojeným s mezinárodním záchranným programem.

„Investoři čím dál více považují Řecko za izolovaný problém, který stěží ovlivní zbytek eurozóny,“ upozornila společnost Sentix. Dodala, že růst indexu v posledních třech měsících signalizuje nástup příznivějšího hospodářského trendu v eurozóně.

Pavel Páral: Euro, nebo demokracie

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.