Ebola podle Světové banky postižené země srazí na kolena | e15.cz

Ebola podle Světové banky postižené země srazí na kolena

Zdravotník v ochranném oděvu v Sierra Leone
Zdravotník v ochranném oděvu v Sierra Leone
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Epidemie eboly v západní Africe srazí nejpostiženější země hospodářsky na kolena. Vyplývá to z nové zprávy, kterou zveřejnila Světová banka (SB). Její experti dál snížili odhad hospodářského růstu v Libérii, Guineji a Sieře Leone, přičemž v některých zemích se podle nich dostane růst HDP do záporných hodnot.

Pro letošek ještě SB předpokládá ve všech třech zemích mírný růst, i když bude mnohem menší, než se odhadovalo ještě v říjnu. Například ekonomika Siery Leone měla podle říjnového odhadu růst o osm procent, nyní se přepokládá, že to budou pouze čtyři procenta.

Ještě chmurnější je vyhlídka pro rok 2015. Guinea a Siera Leone podle SB zažijí hospodářský pokles, mírný růst čeká jen Libérii. Celkem prý epidemie krvácivé horečky zmíněné tři země v letech 2014 až 2015 připraví o dvě miliardy dolarů.

Celosvětově na zákeřnou nemoc zemřelo podle nejnovější bilance Světové zdravotnické organizace 5987 lidí - kromě 15 všichni zemřeli v nejpostiženějších západoafrických zemích Libérii, Sieře Leone a Guineji. Nakazilo se téměř 16 tisíc lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery