Experti v USA varují před inhalováním THC pomocí e-cigaret. Evidují tři úmrtí | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Experti v USA varují před inhalováním THC pomocí e-cigaret. Evidují tři úmrtí

ČTK

Zdravotničtí experti v USA znovu varovali americkou veřejnost před používáním elektronických cigaret, které podle časopisu New England Journal of Medicine způsobilo v zemi dosud tři úmrtí. Co je konkrétní příčinou plicních onemocnění, kterých ve Spojených státech evidují už stovky, není stále jasné.

Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) koncem srpna ohlásilo 193 "potenciálních případů" nemoci ve 22 amerických státech. Nová zpráva CDC hovoří o 450 případech ve 33 amerických státech.

Nebylo zjištěno, že by záhadnou plicní nemoc způsobovala konkrétní značka cigaret nebo určitá látka. Velká část nemocných, i když nikoli všichni, pomocí e-cigaret inhalovala psychoaktivní látku THC obsaženou v marihuaně. Z velké části jde o mladé lidi do dvaceti let.

Nemoc byla zachycena letos, v předchozích letech známa nebyla. Počet nemocných se rychle zvyšuje, smrtelné případy byly nahlášeny ze států Illinois, Wisconsin a Utah. Vzhledem k neurčitému charakteru choroby lékaři vyzvali Američany, aby se vaporizátorům, tedy přístrojům pro inhalaci odpařovaných substancí, vyhýbali do doby, než se příčina nemoci zjistí.

Philip Morris jedná o spojení s firmou Altria. K fúzi je nutí klesající prodej cigaret, míní analytici

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!