Fanoušci Legie Varšava chtěli vykolejit vlak s příznivci konkurenčního týmu

stadion legie Varšava

stadion legie Varšava

Dva měsíce před začátkem fotbalového mistrovství Evropy, které společně pořádají Polsko a Ukrajina, se polští příznivci fotbalu ukázali ve velmi špatném světle.

Tři fanoušci fotbalové Legie Varšava neunesli nedělní remízu 1:1 na domácím hřišti s týmem Jagiellonie Białystok a rozhodli se příznivcům protivníka pomstít. Na kolej, kudy měl jet vlak s fanoušky konkurenčního týmu, proto po zápase položili betonové bloky s cílem vlak vykolejit. Jejich plán byl naštěstí včas odhalen a doprava zavčasu zastavena, napsal dnes polský deník Rzeczpospolita.

Tři mladíci ve věku 18, 22 a 25 let začali pokládat betonové bloky na trať v neděli večer. Jejich počínání si ale všiml tamní hlídač a ten uvědomil policii i polskou železnici. Policie mladíky poté zadržela a doprava na dotyčné trati byla zastavena do doby, než byla překážka odstraněna.

Mladíci byli v úterý vyslechnuti a posléze obviněni. Za pokud o vykolejení vlaku jim hrozí až osm let vězení. Podle tamní prokuratury se podařilo zabránit katastrofě jen proto, že se podařilo zastavit dopravu ihned po ohlášení činu třech mladíků. Jinak by vlak vykolejil, protože bloky byly skutečně dostatečně velké, uvedla podle deníku mluvčí prokuratury ve Wołominu Renata Mazur.

Zda se trojice k činu přiznala, ale neuvedla. Dva z mladíků byli zatím vzati do vazby, ten nejmladší byl je vyšetřován na svobodě, ale nachází se pod policejním dohledem. Policie nyní také pátrá, zda na plánu vykolejit vlak nespolupracovali další osoby. Jednou z variant je ale podle deníku i možnost, že se trojice za příznivce Legie pouze vydávala.