Francie zlepšila odhad růstu domácí ekonomiky | E15.cz

Francie zlepšila odhad růstu domácí ekonomiky

Francie zlepšila odhad růstu domácí ekonomiky
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Yortw, Flickr.com, Creative Commons

ČTK

Francouzská vláda zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 0,7 procenta z dříve předpokládaných 0,5 procenta. Odhad růstu pro příští rok ale zhoršila na 1,75 procenta z rovných dvou procent. Informovala o tom agentura Reuters.

Vláda zveřejnila novou prognózu krátce poté, co statistický úřad INSEE zlepšil výhled pro první polovinu letošního roku. „Nové prognózy INSEE počítají v samotném prvním pololetí s růstem o 0,5 procenta. V důsledku toho byly upraveny vládní odhady,“ uvedlo ministerstvo financí.

Statistický úřad ve své zprávě předpověděl, že Francie zažije pomalé hospodářské oživení. Míra nezaměstnanosti v zemi se podle něj bude ještě do poloviny letošního roku zvyšovat a v prvním čtvrtletí překoná deset procent, napsala agentura Reuters.

„Jsou tu faktory, které brzdí oživení. Jsou to stále vysoké ceny ropy, přetrvávající napětí na finančních trzích a rozpočtová konsolidace, která má negativní dopad na příjmy domácností,“ uvedl INSEE. V loňském roce francouzská ekonomika stoupla o 1,7 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!