Generálové Ruska a USA jsou v kontaktu kvůli operacím v Sýrii | E15.cz

Generálové Ruska a USA jsou v kontaktu kvůli operacím v Sýrii

Generálové Ruska a USA jsou v kontaktu kvůli operacím v Sýrii
ruské nálety na Homs
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov posoudil se svým americkým kolegou Josephem Dunfordem postup boje proti oddílům Islámského státu v Sýrii. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na zprávu ruského ministerstva obrany.

V telefonickém rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy americké strany, posoudili akce Ruska a mezinárodní koalice vedené USA v boji s teroristickou organizací Islámský stát v Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo. Gerasimov a Dunford se domluvili, že budou v kontaktech pokračovat.

Rusko v říjnu po zahájení leteckých operací v Sýrii navázalo kontakty s účastníky mezinárodní koalice ve snaze vyhnout se „mimořádným událostem“. Ze stejného důvodu udržuje Moskva kontakty s velením izraelské armády. Ruský prezident Vladimir Putin a izraelský premiér Benjamin Netanjahu se v rozhovoru na klimatické konferenci v Paříži shodli, že výměna informací je oboustranně užitečná.

K incidentu s tragickými následky naopak došlo při kontaktu ruského bojového letounu s tureckým strojem F-16. Před týdnem ruské letadlo údajně narušilo turecký vzdušný prostor a turecký letoun ho sestřelil. Moskva tvrdí, že k porušení tureckého prostoru nedošlo a vyhlásila proti Turecku sankce.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!