Miliardář Bakala a hokejová legenda Petr Svoboda jako noví majitelé HC Lausanne | E15.cz

Hokejisté švýcarského Lausanne ohlásili nové majitele. Jedním z nich má být i miliardář Bakala

snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hokejový klub nejvyšší švýcarské ligy HC Lausanne vlastní nově skupina investorů, mezi nimiž jsou podle informací webu isport.cz také dva Češi, ve Švýcarsku dlouhodobě žijící český miliardář Zdeněk Bakala a Petr Svoboda, někdejší hokejový obránce, hráč NHL, autor vítězného gólu ve finále olympijských her v Naganu a dnes hráčský agent. 

„Máme nové akcionáře a jsme velice šťastní,“ potvrdil Patrick de Preux, předseda představenstva klubu HC Lausanne pro švýcarské médium 24 heures. Více detailů chce klub prozradit na oficiální tiskové konferenci, která má proběhnout v nejbližších dnech. 

„Něco takového se děje, zatím to ale nechci blíže komentovat,“ odpověděl na dotaz webu E15.cz Svoboda. Mediální zástupkyně podnikatelských aktivit rodiny Zdeňka a Michaely Bakalových Šárka Samková pak nechtěla věc komentovat a odkázala na připravovanou tiskovou konferenci klubu.

Sportovní branže by každopádně nebyla pro Bakalu nová. Podnikatel vlastní například licenci na belgickou cyklistickou stáj Deceuninck-QuickStep.

HC Lausanne tížil v poslední době dluh ve výši přes 10 milionů švýcarských franků. Noví akcionáři se mají dělit na klíčové a menší investory a jejich rolí má být také srovnání zmíněného dluhu. Mezi klíčové podporovatele má kromě Bakaly patřit například i ruský podnikatel Gregory Finger. 

Zprávu, na niž v tuzemském prostředí jako první upozornil web isport.cz čtěte zde

Autor: snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video