Hollande po popravě Gourdela vyzval k zesílení boje s islamisty | E15.cz

Hollande po popravě Gourdela vyzval k zesílení boje s islamisty

Hollande po popravě Gourdela vyzval k zesílení boje s islamisty
François Hollande
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Islámský stát je globální hrozbou pro celý svět, a proto se Francie připojila k leteckým útokům proti extremistům. V projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku to řekl francouzský prezident François Hollande. Boj s teroristy podle něj nemůže znát žádné hranice.

Svůj projev zahájil Hollande informací o francouzském cestovateli Hervé Gourdelovi, jehož podle dnešních zpráv sťali alžírští islamisté. Právě zastavením francouzských náletů únosci podmiňovali propuštění svého zajatce.

Francie podle prezidenta prochází těžkou zkouškou. „Tito lidé neútočí jen na své odpůrce, útočí i na muslimy. Znásilňují a vraždí. Boj světového společenství s terorismem proto nemůže znát žádné hranice,“ prohlásil Hollande.

Francie podle Hollandea nikdy nepodlehne vydírání a hrozbám. „Boj s terorismem bude podle potřeb zesilovat. V souladu se zásadami OSN budeme jednat, nikdo ať o tom nepochybuje,“ řekl. Pokud by světové společenství důrazně nereagovalo, teroristé by dál šířili svou ideologii. „Odpovědí musí být síla, nikoli slabost,“ řekl Hollande. „V tomto boji budeme buď hráči, nebo diváky.“

Francouzský prezident v této souvislosti komentoval vývoj syrské krize a zdůraznil, že Paříž bude vždy za jediného zástupce syrského lidi považovat nynější syrskou opozici. „Od této zásady neustoupíme,“ řekl Hollande.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!