Irsko splnilo podmínky pro pokračování finanční pomoci EU | E15.cz

Irsko splnilo podmínky pro pokračování finanční pomoci EU

ČTK

Irsko splnilo všechny podmínky pro pokračování finanční pomoci od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Uvedl to dnes irský ministr financí Michael Noonan. Dodal, že rozpočtový schodek za loňský rok klesne pod deset procent hrubého domácího produktu.

Podle dohody o finanční pomoci bylo cílovou úrovní pro loňský deficit 10,6 procenta HDP. Do roku 2015 by Irsko mělo schodek snížit pod tři procenta HDP, napsala agentura AP. Představitelé EU, MMF a Evropské centrální banky by se dnes měli vyjádřit k výsledkům inspekce, která od minulého týdne zkoumá, zda Irsko plní cíle stanovené dohodou o pomoci.

Irsko se předloni v listopadu s EU a MMF dohodlo na záchranném úvěru v celkové hodnotě 85 miliard eur (zhruba 2,2 bilionu korun). Stalo se tak po Řecku druhou zemí eurozóny, která musela kvůli dluhové krizi požádat o zahraniční finanční pomoc. Loni v dubnu se k těmto dvěma zemím připojilo Portugalsko.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.