IS zveřejnil video, na kterém chlapec stíná hlavu vojákovi | E15.cz

IS zveřejnil video, na kterém chlapec stíná hlavu vojákovi

IS zveřejnil video, na kterém chlapec stíná hlavu vojákovi
Bojovníci ISIL
• 
ZDROJ: ČTK/AP

ČTK

Ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS) zveřejnili brutální videozáznam, na kterém vůbec poprvé dětský voják stíná hlavu zadrženému muži. Záznam, který měli možnost vidět aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), ukazuje vraždu syrského armádního kapitána z jednotek prezidenta Bašára Asada, napsal britský bulvární deník Daily Mirror.

Video bylo zveřejněno jen krátce před zahájením třídenního muslimského svátku íd al-fitr, který je oslavou konce postního měsíce ramadánu. Voják byl zavražděn v syrském městě Palmýra, muž byl údajně zadržen západně od Homsu.

Ještě před samotným stětím dětský voják na videozáznamu údajně říká, že cílem chalífátu, který islamisté zřídili na dobytých územích, není jen obsadit Palmýru, Homs či Damašek, ale získat kontrolu i nad Jeruzalémem a Římem. Záznam končí záběry, na kterých chlapec vojáka podřezává a pak pokládá hlavu na jeho bezvládné tělo. Podle organizace SOHR jde o vůbec první zdokumentovaný případ, kdy islamisté využili pro stětí dětského vojáka.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!