Islamisté vyzývají k útokům v Německu, terčem může být Pegida | E15.cz

Islamisté vyzývají k útokům v Německu, terčem může být Pegida

Protest hnutí Pegida
Protest hnutí Pegida
• 
ZDROJ: ctk/ap

bru

Share on Facebook Messenger
Po útoku v Paříži islamisté na internetu volají po dalších úderech po celé Evropě. Za jeden z možných cílů bylo označeno i Německo, vyplývá z interních dokumentů Spolkového kriminálního úřadu (BKA).

Vlna sympatií s pařížskými atentátníky znepokojuje německou policii. „Útok by mohl iniciovat aktivitu v Německu žijících osob, které s tímto činem souhlasí,“ píše se v dokumentu BKA, že kterého cituje deník Die Welt. „konkrétnější poznatky“ zatím bezpečností složky nemohou předložit.

Policie podle dokumentu sleduje islamistu, který po útoky v Paříži v němčině vyzýval k zopakování činu v Německu. Stačí prý provést příležitostné teroristické útoky. V Evropské unii je podle jen cílů dost, Německo by ale mělo být „příštím cílem“.

Ve svých pozdějších komentářích extremista své hrozby upřesnil. Demonstrace proti islámského hnutí Pegida označil za „pochody prasat“ a hovořil o nich jako o jednom z možných cílů.

Také rakouský džihádista Mohamed Mahmoud, který nyní žije v Sýrii, své přívržence prostřednictvím sociální sítě Twitter vyzval, aby podnikli atentáty v Německu a Rakousku.

Video označilo další cíle

BKA upozorňuje na video s názvem „Ó nejsvatější Alláhu, pomstili jsme se“, v němž se objevují fotografie prominentních kritiků islámu včetně dánského kreslíře Kurta Westergaarda, nizozemského politika a odpůrce přistěhovalců Geerta Wilderse či indicko-britského spisovatele Salmana Rushdieho.

Podle BKA zároveň Německo musí počítat s „odvetnými“ útoky proti muslimům. Ve Francii už k podobným deliktům došlo a ani v Německu „nelze takové reakce vyloučit“.

Blahoslav Hruška: Kýč jménem Charlie

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.