Jakému olympionikovi se nejvíc podobáte? Zkuste si test | E15.cz

Jakému olympionikovi se nejvíc podobáte? Zkuste si test

Kateřina Svobodová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská televizní společnost BBC vytvořila na svém serveru projekt, který každému zájemci ukáže, jakému sportovci z letošních letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiru je nejvíce podobný. Stačí zadat výšku, váhu, datum narození a pohlaví a zjistíte svůj výsledek.

Do projektu jsou zapojena data o více než 10 tisících sportovcích z oficiální olympijské databáze (ODF). Údaje jsou aktuální, byly získány ke včerejšímu dni. Nejlepší shoda s olympionikem je vypočítávána matematickou technikou nazývanou Euklidovská metrika.

Když zadáte všechna potřebná data, zjistíte, jak jste na tom s váhou, výškou i věkem v porovnání se sportovci. Ukáže se vám, kolik účastníků olympiády je na tom stejně jako vy nebo v jakém procentuálním zastoupení jsou zrovna vaše parametry.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

Dozvíte se také, že nejmenší a zároveň nejlehčí účastnicí her je brazilská gymnastka Flavia Saraivová, nejstaršímu účastníkovi je 62 let nebo to, že nejtěžším je se svými 170 kilogramy judista Daniel Natea z Rumunska. Zajímavou informací, kterou vám projekt ukáže, je počet sportovců, se kterými slavíte narozeniny. A na konci vám test zobrazí, kterým třem sportovcům se nejvíce podobáte.

Autor: Kateřina Svobodová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video