Jedna zpráva za druhou. Demokraté zveřejní vlastní dokument o FBI a ruském vměšování | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Jedna zpráva za druhou. Demokraté zveřejní vlastní dokument o FBI a ruském vměšování

Jedna zpráva za druhou. Demokraté zveřejní vlastní dokument o FBI a ruském vměšování
Kongres Spojených států amerických
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Demokratičtí členové amerického Kongresu chtějí v reakci na republikánskou zprávu o údajném zneužití pravomocí Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) při objasňování ruského vlivu na předloňské prezidentské volby v USA zveřejnit vlastní hodnocení. O odtajnění demokratické verze bude rozhodovat výbor Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb, který odsouhlasil zveřejnění republikánské zprávy.

Demokraté s republikánským výkladem nesouhlasí, upozorňují na jeho nedostatky a tvrdí, že republikánská zpráva může vyšetřování ruské kauzy zdiskreditovat. O publikaci verze demokratických kongresmanů by sněmovní výbor měl podle agentury Reuters začít jednat v 17:00 místního času (23:00 středoevropského času).

Republikánská zpráva kritizuje FBI a také americké ministerstvo spravedlnosti ze zaujatosti proti volební kampani nynějšího prezidenta Donalda Trumpa. Někdejší ředitel FBI James Comey prohlásil, že zpráva je nečestná a zavádějící, za své podřízené se postavil také Comeyho nástupce Christopher Wray. Trump naopak krok republikánů ocenil a konstatoval, že dokument ho plně očistil.

Kdo v Rusku tahá za nitky? Spojené státy zveřejnily seznam oligarchů, nové sankce neuvalí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!