Kanada začne v prosinci s převozem 25 tisíc syrských uprchlíků | E15.cz

Kanada začne v prosinci s převozem 25 tisíc syrských uprchlíků

Imigranti při plavbě přes Středozemní moře
Imigranti při plavbě přes Středozemní moře
• 
ZDROJ: IOM

ČTK

Kanada začne 1. prosince převážet syrské uprchlíky na své území. Nová vláda chce do konce roku přijmout 25.000 Syřanů. Kanadský velvyslanec v Ammánu Bruno Saccomani řekl, že výchozím bodem bude Jordánsko a že by denně mohlo být letecky přepraveno až 900 Syřanů.

„Kanada splní svůj závazek na přijetí 25 tisíc syrských uprchlíků z táborů v Jordánsku, Libanonu a Turecka do konce roku. Výchozím bodem bude Jordánsko,“ řekl Saccomani po dnešním setkání s jordánským premiérem Abdalláhem Ansúrem. Přesun bude Ottawu stát v přepočtu 30 milionů korun. Další detaily mají být zveřejněny na úterní tiskové konferenci v Ottawě.

Podle kanadského tisku mají letadla přistávat v Torontu a Montrealu a odtud pak budou Syřané převáženi na vojenské základny v provinciích Ontario a Quebec, kde budou dočasně ubytováni. Ministryně zdravotnictví Jane Philpottová k těmto informacím ale řekla, že jsou již zastaralé.

K příjmu uprchlíků se zavázala nová vláda kanadských liberálů, která vzešla z říjnových voleb. Její předseda Justin Trudeau stahuje letadla z bojových misí proti Islámskému státu, ale naopak se zavázal přijmout vysoký počet uprchlíků. Podle průzkumů s přijetím tak velkého počtu Syřanů nesouhlasí přes 50 procent Kanaďanů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.