Klauni a opice v Boeingu, akcie Apple na rekordu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Klauni a opice v Boeingu, akcie Apple na rekordu

Klauni a opice v Boeingu, akcie Apple na rekordu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, snk

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Klauni a opice v Boeingu

Akcie výrobce letadel Boeing v rámci čtvrtečního obchodování možná překvapivě k ohledu na dění týkající se společnosti mírně rostly. Boeing ve službách ukrajinských aerolinek havaroval ve středu u Teheránu. Nejistotu pak přináší i další zprávy kolem americké firmy. Na veřejnost uniklá interní komunikace a zprávy mezi zaměstnanci Boeingu ohledně dřívějších nehod a řešení situace kolem problematického projektu 737 Max nejsou pro firmu dobrou vizitkou. Jeden ze zaměstnanců například uvedl, že letoun navrhli klauni, které kontrolovali opice.

Šéf Boeingu rezignoval, Muilenburga vystřídá Calhoun. A akcie posílily

Apple na maximu

Akcie americké technologické společnosti Apple uzavřely čtvrteční obchodování na novém historickém rekordu 309,63 dolaru za kus. Optimismu investorů pomohly nové odhady prodejů iPhonů v Číně za prosinec. To firma dodala 3,2 milionu telefonů, meziročně o pětinu víc. 

Apple ve stopách Muska? Technologický gigant chce vyslat satelity do vesmíru, píše Bloomberg

Dvojnásobek platu v Taco Bell

Americký fastfoodový řetězec Taco Bell nabízí v náboru novým manažerům poboček této restaurační sítě plat 100 tisíc dolarů ročně. Dosud jim nabízel zhruba polovinu. Firma tak podle svého vyjádření reaguje na nedostatek pracovníků na trhu a to, že nezaměstnanost v USA dlouhodobě klesá. Mediánový příjem americké domácnosti v roce 2018 byl ve Spojených státech 63 tisíc dolarů.

Výsledková sezona v USA

Příští týden se naplno rozjede výsledková sezona ve Spojených státech. Data za účetnictví posledních měsíců budou reportovat první velké banky.

Autor: Bloomberg, snk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!