Kolín nad Rýnem má problémy se severoafrickými zloději dlouhodobě | E15.cz

Kolín nad Rýnem má problémy se severoafrickými zloději dlouhodobě

Dav před kolínským nádražím v průběhu silvestrovské noci
Dav před kolínským nádražím v průběhu silvestrovské noci
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kdy početné skupiny mužů arabského a severoafrického vzhledu okrádaly a sexuálně obtěžovaly ženy, nejsou v tomto západoněmeckém městě výjimečné. Kolínská policie prohlásila, že s kriminalitou Severoafričanů se potýká již několik let, napsal portál Focus.

Případy z novoročních oslav, kdy jen z Kolína přijala policie přes 600 hlášení, dalších 200 z Hamburku a několik desítek i z dalších velkých měst, vyvolaly v zemi diskuzi o tom, do jaké míry se na obtěžování a krádežích podíleli nově příchozí běženci.

Na tiskové konferenci, která se silvestrovským událostem věnovala pouze okrajově, policie uvedla, že ve městě již tři roky pracuje zvláštní analytická skupina, která se věnuje výhradně kriminální činnosti páchané lidmi ze severní Afriky. Ti se nejčastěji věnují krádežím v obchodech a kapesním krádežím, uvedl Norbert Wagner z vedení kolínské policie.

Od té doby, co se otevřely některé hranice, počet kapesních krádeží prudce vzrostl

Za 40 procenty všech kapesních krádeží ve městě stojí podle Wagnera Severoafričané. Devadesát procent těchto imigrantů jsou dospívající či mladí muži bez jakýchkoli sociálních vazeb. Dodal, že v terénu působí pět sociálních pracovníků, kteří se snaží s těmito mladíky navázat kontakt. Pokud jde o Syřany, kteří kradou opakovaně, je jejich podíl podle policejních statistik 0,58 procenta.

„Od té doby, co se otevřely některé hranice, počet kapesních krádeží prudce vzrostl,“ uvedl Günther Korn z kriminální policie. V roce 2010 znala kolínská policie 15 recidivistů ze severní Afriky. Počet krádeží ale narůstá, ačkoli se zvyšuje i počet zadržených. Policie mluvila rovněž o agresivitě zlodějů a také těch, kteří o silvestrovské noci obtěžovali ženy. Svou roli prý očividně sehrává také alkohol a lehké drogy, jako je například marihuana. Problémem je i nebezpečnost takových zlodějů, často u sebe totiž mají nůž či teleskopický obušek. „Často míváme vážně zraněné kolegy,“ dodal Korn.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video