Komárkova Allwyn dokončila akvizici loterijní společnosti Camelot | E15.cz

Komárkova Allwyn dokončila akvizici britské loterijní společnosti Camelot

Karel Komárek
Karel Komárek
• 
ZDROJ: KKCG

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka uzavřela akvizici společnosti Camelot, která vlastní licenci na provoz britské loterie. Uvedla to skupina KKCG. Majitelem Camelotu byl doposud kanadský penzijní fond Ontario Teachers' Pension Plan.

Převzetí ještě musí schválit příslušné úřady včetně britské Komise pro hazardní hry, jeho dokončení se tak dá čekat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Společnost Allwyn získala letos v září desetiletou licenci na provoz britské loterie, platit začne v únoru 2024. Současným provozovatelem je už od založení loterie v roce 1994 právě Camelot.

Už na konci října server Sky News s odvoláním na informované zdroje uváděl, že dohoda o převzetí Camelotu by mohla být uzavřena v nadcházejících týdnech a hodnota transakce by měla činit 100 milionů liber (2,9 miliardy korun).

Jaká bude minimální mzda v roce 2023? Jak jsou na tom sousední země?

Video se připravuje ...

Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Allwyn zvítězil mimo jiné díky příslibu, že na dobročinné účely vybere podstatně více než Camelot, slíbil také vysoké investice do nových digitálních produktů.

Britská Národní loterie patří k největším na světě. Od jejího vzniku v roce 1994 hráči dohromady získali více než 46 miliard liber na 670 tisíc dobročinných účelů po celé Británii.

Allwyn provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment.

Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům. Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery