Konec politické kariéry: Cameron už není ani poslanec | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Konec politické kariéry: Cameron už není ani poslanec

Konec politické kariéry: Cameron už není ani poslanec
David Cameron
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Někdejší britský premiér David Cameron, který v červenci opustil křeslo ministerského předsedy, se dnes vzdal poslaneckého mandátu. Britská televize ITV poznamenala, že Cameronův odchod z Dolní sněmovny Spojeného království je tečkou za hvězdnou politickou kariérou.

„Se zvážením nynější politiky a okolností mé rezignace není v podstatě možné, abych byl jako bývalý premiér vhodným řadovým poslancem,“ citovala stanice ITV Camerona. Dodal, že nechce být jako někdejší šéf vlády rušivým elementem pro kabinet premiérky Theresy Mayové a odvádět pozornost od její práce.

Cameron sdělil, že Mayovou o svém rozhodnutí informoval dnes odpoledne a že premiérka jeho důvody velmi dobře pochopila. „Jak se zdá, budu muset začít nový život mimo Westminster (parlament),“ řekl Cameron. „Je mi teprve 49. Doufám, že stále budu moci přispět k rozvoji společnosti a naší země,“ uvedl.

Cameron v poslaneckých lavicích zastupoval obvod Witney, který nyní po jeho odchodu čekají doplňovací volby. Na premiérskou funkci se Cameron rozhodl rezignovat po červnovém referendu, ve kterém se voliči vyslovili pro odchod Británie z Evropské unie. Premiérský úřad 13. července předal Therese Mayové.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!