Le Penová prý europarlament poškodila o pět milionů eur | E15.cz

Le Penová prý europarlament poškodila o pět milionů eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Evropský parlament vyhodnotil na pět milionů eur (135 milionů korun) škody, které mu údajně způsobila francouzská nacionalistická europoslankyně Marine Le Penová. Informovala o tom agentura AFP. Le Penová je vyšetřována pro podezření z fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako poslaneckých asistentů.

Europarlament ve středu zahájil proceduru, jež by mohla vést ke zrušení imunity poslankyně. Požádala o to v polovině dubna francouzská justice, která se od března marně snaží političku předvolat k výslechu. Le Penová úřední výzvy ignoruje právě s odvoláním na svou imunitu.

Aféra zatím neovlivnila míru její voličské podpory. Le Penová v neděli postoupila ve francouzských prezidentských volbách do rozhodujícího druhého kola, které se uskuteční 7. května.

Úřady mají podezření, že někteří členové francouzské Národní fronty pobírali plat jako asistenti od europarlamentu, ve skutečnosti ale pracovali pro svou krajně pravicovou stranu. Le Penová jakákoli obvinění ze zneužití odmítá a tvrdí, že se stala obětí špinavých politických intrik před prezidentskými volbami.

Původní údaje o výši údajně neoprávněného čerpání peněz europarlamentu se pohybovaly kolem 340 tisíc eur (9,1 milionu korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video