Letadlo české aerolinky Smartwings sjelo při startu z moskevského letiště z ranveje. Skončilo ve sněhu | E15.cz

Letadlo české aerolinky Smartwings sjelo při startu z moskevského letiště z ranveje. Skončilo ve sněhu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letadlo českých aerolinek Smartwings mířící do Prahy během startu z moskevského letiště Šeremeťjevo sjelo z ranveje. Nikomu z cestujících na palubě se nic nestalo, letiště však muselo krátce uzavřít jednu přistávací dráhu. Informovala o tom s odvoláním na mluvčí letiště agentura TASS.

Podle mluvčí společnosti Smartwings Vladimíry Dufkové se letadlo dostalo mimo zpevněnou dráhu poté, co byl kapitán nucen přerušit vzlet ve fázi rozjezdu. "Důvodem byl nesymetrický náběh tahu motorů na dráze kontaminované ledem a sněhem," uvedla mluvčí aerolinek.

Na palubě stroje letícího na pravidelné lince z Moskvy do Prahy bylo podle Dufkové 39 cestujících a sedm členů posádky. Nikdo z nich nebyl zraněn a byli přepraveni autobusem k terminálu. Cestujícím společnost změnila rezervaci letenek na dnešní večer.

Díky zmrzlé půdě letadlo nezapadlo a už odpoledne bylo přetaženo k terminálu. Stroj budou muset prohlédnout technici. "Okolnosti události jsou předmětem dalšího šetření," dodala Dufková.

Podle mluvčí moskevského letiště Anny Zacharenkovové byla kvůli nasazení záchranářů jedna z přistávacích drah krátce uzavřena, zpozdilo se kvůli tomu asi 30 letů. Nyní už je provoz opět plně obnoven.

Příčiny nehody se zjišťují. Podle úředně nepotvrzených informací agentury Interfax pilot neudržel letadlo, které se při manévru ocitlo asi 100 metrů nalevo od vzletové dráhy. Zástupkyně moskevského úřadu vyšetřujícího dopravní nehody Larisa Markovecová zase agentuře TASS řekla, že podle prvních poznatků nehodu mohla způsobit chyba pilota nebo nekvalitní práce letištního personálu při úklidu ranveje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video