Řízení letového provozu investuje desítky milionů do rekonstrukce budovy z druhé světové války | E15.cz

Řízení letového provozu investuje desítky milionů do rekonstrukce budovy z druhé světové války

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Státní podnik Řízení letového provozu rozšíří prostory pro svých tisíc zaměstnanců. Více než půl století starý objekt vzdálený jen dvě stě metrů od hlavní centrály ŘLP v Jenči u Prahy podnik dosud pronajímal, v budoucnu zde vzniknou nové kanceláře. Za rekonstrukci zchátralé budovy podnik zaplatí téměř 44 milionů bez DPH společnosti Hartex. Deníku E15 informaci potvrdil mluvčí ŘLP Richard Klíma.

„Jedná se o kompletní a první větší rekonstrukci objektu od jeho výstavby v období druhé světové války. Potrvá jeden rok a její součástí budou také veškeré instalace. Původně zde byly čtyři byty ve velice špatném technickém stavu, důvodem rekonstrukce je změna využití objektu,“ řekl Klíma s tím, že se všichni nájemníci již vystěhovali.

Objekt se nachází v areálu IATCC Praha, kam se podnik přestěhoval v roce 2007. Stavba areálu, v němž se vedle pracoviště řízení letového provozu nachází také technické a administrativní zázemí, stála v té době 1,2 miliardy korun. Dalších 2,3 miliardy si vyžádalo technické vybavení budovy vzdálené přibližně šest kilometrů od ruzyňského letiště.

Z posledních zveřejněných hospodářských výsledků firmy vyplývá, že státní podnik v roce 2017 zvýšil hrubý zisk o pět milionů na 484 milionů.