Luxusní značky zřejmě budou moci v Německu zakázat prodej svého zboží v internetových aukcích | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Luxusní značky zřejmě budou moci v Německu zakázat prodej svého zboží v internetových aukcích

ČTK

Deset let trvající bitva luxusních značek o ochranu jejich image se zřejmě přiblížila ke svému konci. Poradce nejvyššího evropského soudu uvedl, že firma Coty může zakázat německým maloobchodníkům, aby prodávali její kosmetické výrobky přes internetová tržiště, jako Amazon nebo eBay.

"Dodavatelé luxusního zboží mohou zakázat svým autorizovaným maloobchodníkům prodej svých produktů na platformách třetích stran jako Amazon nebo eBay," řekl generální advokát Soudního dvora Evropské unie Nils Wahl v nezávazném stanovisku.

Stanovisko Wahla se týká sporu německé pobočky firmy Coty, mezi jejíž značky patří Marc Jacobs, Calvin Klein a Chloé, a německou maloobchodní společností Parfümerie Akzente, která prodává zboží firmy Coty na internetových stránkách, přestože ta s tím nesouhlasí.

Luxusní značky tvrdí, že by měly mít právo vybrat si, kdo prodává jejich produkty, aby si ochránily svou image a exkluzivitu.

Rozhodnutí je zatím nezávazné, ale soudci nejvyššího soudu ve čtyřech z pěti případů potvrdí názor svých poradců. O případu Coty Germany versus Parfümerie Akzente by měli soudci rozhodnout v příštích měsících.

OBRAZEM: Luxusní ponorka s barem a knihovnou se dokáže potopit do hloubky 150 metrů
Internetovému prodeji se daří. Češi letos utrácejí v e-shopech více

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!