Mayová před volbami mírní odchod z EU, všechny kroky brexitu chce konzultovat s podnikateli | E15.cz

Mayová před volbami mírní odchod z EU, všechny kroky brexitu chce konzultovat s podnikateli

ČTK

Britská premiérka Theresa Mayová v pátek uvedla, že bude konzultovat s podnikatelskými kruhy každý krok v jednání s Evropskou unií o brexitu, včetně nové migrační strategie. 

Mayová sdělila, že pokud zvítězí v nadcházejících volbách, vyjedná jakési uvykací období, která má umožnit firmám, aby se nové situaci přizpůsobily. Toto období by podle ní mohlo trvat dva až tři roky.

Podle BBC premiérka vyjádřila naději, že se její vládě podaří vyjednat dobrou dohodu. Zároveň řekla, že je připravena k odchodu s EU i bez dohody. Připomněla, že již dříve řekla, že žádná dohoda je lepší než špatná dohoda.

Co přinese brexit? Firmy čekají až desetinový nárůst nákladů

Konzervativci Mayové se s blížícími se předčasnými volbami nadále potýkají s propadem preferencí. Podle dnes zveřejněného průzkumu agentury Ipsos MORI se jejich náskok nad opozičními labouristy snížil na pět procentních bodů. Ještě před dvěma týdny sondáž stejné agentury udávala rozdíl 15 procentních bodů. Podle institutu YouGov Mayová na parlamentní většinu ve volbách, které se budou konat 8. června, nedosáhne.

Mayová se pro předčasné volby rozhodla s odůvodněním, že pro nadcházející jednání o odchodu z Evropské unie chce mít jasný a silný mandát.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!