Medveděv: Věznění Tymošenkové je nepřijatelné | E15.cz

Medveděv: Věznění Tymošenkové je nepřijatelné

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věznění bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové je naprosto nepřijatelné, vzkázal dnes do Kyjeva ruský prezident Dmitrij Medveděv. Vrhá to podle něho stín na Ukrajinu i na její představitele.

To, že politici své rivaly v boji o moc nijak nešetří, je normální, nicméně neospravedlňuje to jejich věznění po politickém procesu, řekl dnes šéf Kremlu podle agentury Interfax na setkání s ochránci lidských práv. Situace na Ukrajině Medveděva, kterému v křesle prezidenta zbývá posledních několik dnů, prý udivuje.

Tymošenková byla loni na podzim odsouzena k sedmi letům vězení za to, že v roce 2009 podepsala pro Ukrajinu údajně nevýhodnou smlouvu o dodávkách ruského plynu. Podle Moskvy chce současné ukrajinské vedení případ Tymošenkové využít jako nátlakový prostředek a vyjednat si nové smlouvy o dodávkách plynu za výhodnějších podmínek.

Odsouzení Tymošenkové kritizuje i Západ. Má podezření, že prezident Viktor Janukovyč a jeho lidé se snaží zneužívat justici k likvidaci svých politických oponentů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video