Merkelová: V otázce migrace se Východní Evropa ze své historie nepoučila | E15.cz

Merkelová: V otázce migrace se Východní Evropa ze své historie nepoučila

Angela Merkelová
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá kancléřka Angela Merkelová tvrdě kritizovala východoevropské vlády, že se při reakci na migrační krizi nepoučily z vlastní historie. Uvedl to zpravodajský portál Politico.eu s odvoláním na vyjádření kancléřky na okraj jejího středečního jednání v Evropském parlamentu.

„Východoevropané, přičemž sama sebe počítám za Východoevropanku, mají zkušenost, že izolace nepomáhá. Poněkud mě rozesmutňuje, že právě ti, kteří se mohou pokládat za šťastné, že zažili konec studené války, si nyní myslí, že je možné stát úplně mimo globální vývoj,“ řekla podle webu na neveřejném setkání s europoslanci Evropské lidové strany.

Kancléřka tak prý odpovídala na otázku jednoho českého europoslance k uprchlické krizi. „Principiální odmítání“ přijmout přistěhovalce podle kancléřky znamená „nebezpečí pro Evropu“.

Krátce poté v oficiálním projevu ke všem europoslancům v jejich štrasburském sídle se ale Merkelová při hodnocení migrační krize vyjadřovala mnohem umírněněji, poznamenal zpravodajský server Politico.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video