MMF údajně snížil odhad růstu americké i evropské ekonomiky | E15.cz

MMF údajně snížil odhad růstu americké i evropské ekonomiky

USA
USA
• 

ČTK

Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad růstu americké ekonomiky na letošní rok na 1,6 procenta, zatímco teprve před dvěma měsíci růst odhadoval na 2,5 procenta. Uvedla to italská agentura ANSA, která se odvolává na připravovanou zprávu.

MMF podle stejného zdroje snížil také odhad růstu eurozóny, a to ze dvou procent na 1,9 procenta. Měnový fond prý také vyzve centrální banky v USA i v Evropě, aby se připravily na další uvolnění měnové politiky.

S horším výhledem než dosud MMF počítá i na příští rok. V případě Spojených států fond snížil odhad růstu hrubého domácího produktu na rovná dvě procenta z dosavadního odhadu 2,7 procenta. Eurozóna jako celek podle MMF příští rok vykáže hospodářský růst 1,4 procenta, nikoli 1,7 procenta předpokládaných fondem dosud.

Zmíněné prognózy jsou podle italské agentury součástí nového výhledu světové ekonomiky, který MMF vydá v září. Fond výhled vydává dvakrát ročně a během roku jej aktualizuje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.