Na Ukrajinu dorazil další ruský konvoj, Kyjev protestuje | E15.cz

Na Ukrajinu dorazil další ruský konvoj, Kyjev protestuje

Ruský humanitární konvoj na Ukrajině
Ruský humanitární konvoj na Ukrajině
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rusko-ukrajinskou hranici překročil další ruský konvoj s materiální pomocí, už třiadvacátý v pořadí. Dvě kolony vozidel směřujících do Doněcku a Luhansku odbavili na hranicích separatisté. Na 120 vozidel podle agentury TASS veze do povstaleckých zón 1400 tun potravin, léků, osiva a stavebního materiálu.

Podle ukrajinských médií informovalo ruské ministerstvo zahraničí kyjevské úřady o novém konvoji už v pondělí nótou. Ukrajinská diplomacie reagovala žádostí, aby se Moskva přepravy „takzvané humanitární pomoci“ zdržela, oznámil mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Jevhen Perebyjnis.

Kyjev už v minulosti ruské úřady naléhavě žádal, aby případné humanitární zásilky přepravovaly na Ukrajinu přes přechody kontrolované ukrajinskou pohraniční službou, nikoli separatisty. Ukrajina má podezření, že ruské kamiony místo humanitární pomoci obyvatelstvu dopravují na Donbas zásoby pro povstalce. Podle kyjevských médií mohou být v ruských nákladních autech i zbraně.

Od loňského srpna, kdy se na východ Ukrajiny vydal první ruský konvoj s pomocí určenou povstalcům, Moskva podle agentury TASS dopravila do donbaských povstaleckých „lidových republik“ už téměř 30 tisíc tun nákladu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video