Nehodu rychlovlaku TGV zavinila příliš velká rychlost v zatáčce | e15.cz

Nehodu rychlovlaku TGV zavinila příliš velká rychlost v zatáčce

Havárie TGV ve Francii
Havárie TGV ve Francii
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sobotní nehodu rychlovlaku TGV na východě Francie zavinila příliš velká rychlost, kvůli níž souprava vykolejila. Podle médií to oznámily francouzské státní dráhy SNCF. O život při tragické zkušební jízdě přišlo jedenáct lidí a dalších 42 utrpělo zranění, z toho čtyři děti.

Vlak vjel do zatáčky rychlostí 265 kilometrů za hodinu místo stanovených 176 kilometrů za hodinu a začal brzdit příliš pozdě, sdělil na tiskové konferenci šéf vyšetřovacího týmu SNCF Christian Cochet. Souprava vyletěla z kolejí v rychlosti 243 kilometrů za hodinu, dodal. „Žádná jiná zřejmá příčina tam nebyla,“ zdůraznil zároveň.

Neštěstí se stalo den poté, co v Paříži teroristé povraždili 129 lidí a dalších více než 350 zranili. Proto se hned objevily spekulace, zda za železniční tragédií nejsou rovněž teroristé.

Neštěstí se stalo v obci Eckwersheim na druhé větvi vysokorychlostní železniční tratě mezi Paříží a Štrasburkem. Provoz by na ní měl začít v dubnu příštího roku. V soupravě byla zhruba padesátka techniků SNCF, ale také členové jejich rodin a další hosté.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery