Nehodu rychlovlaku TGV zavinila příliš velká rychlost v zatáčce | E15.cz

Nehodu rychlovlaku TGV zavinila příliš velká rychlost v zatáčce

Havárie TGV ve Francii
Havárie TGV ve Francii
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sobotní nehodu rychlovlaku TGV na východě Francie zavinila příliš velká rychlost, kvůli níž souprava vykolejila. Podle médií to oznámily francouzské státní dráhy SNCF. O život při tragické zkušební jízdě přišlo jedenáct lidí a dalších 42 utrpělo zranění, z toho čtyři děti.

Vlak vjel do zatáčky rychlostí 265 kilometrů za hodinu místo stanovených 176 kilometrů za hodinu a začal brzdit příliš pozdě, sdělil na tiskové konferenci šéf vyšetřovacího týmu SNCF Christian Cochet. Souprava vyletěla z kolejí v rychlosti 243 kilometrů za hodinu, dodal. „Žádná jiná zřejmá příčina tam nebyla,“ zdůraznil zároveň.

Neštěstí se stalo den poté, co v Paříži teroristé povraždili 129 lidí a dalších více než 350 zranili. Proto se hned objevily spekulace, zda za železniční tragédií nejsou rovněž teroristé.

Neštěstí se stalo v obci Eckwersheim na druhé větvi vysokorychlostní železniční tratě mezi Paříží a Štrasburkem. Provoz by na ní měl začít v dubnu příštího roku. V soupravě byla zhruba padesátka techniků SNCF, ale také členové jejich rodin a další hosté.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.