Nejbohatší žena světa zemřela, hodnota jejího majetku se blížila bilionu | E15.cz

Nejbohatší žena světa zemřela, hodnota jejího majetku se blížila bilionu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve Francii zemřela ve věku 94 let podnikatelka a dědička kosmetické společnosti L´Oréal Liliane Bettencourtová. Bettencourtová byla podle časopisu Forbes nejbohatší ženou světa, magazín její majetek letos na jaře odhadl na 39,5 miliardy dolarů (863,3 miliardy korun).

"Liliane Bettencourtová zemřela tuto noc doma, 21. října by jí bylo 95 let. Moje matka odešla poklidně," uvedla Françoise Bettencourtová Meyersová v prohlášení, z nějž citovala agentura AFP. Bettencourtová Meyersová zároveň vyjádřila podporu rodiny šéfovi L´Oréalu Jeanu-Paulu Agonovi a "jeho týmu po celém světě".

Bettencourtová byla v roce 2010 zbavena kvůli svému špatnému duševnímu stavu svéprávnosti. Přispěla k tomu i kauza týkající se zneužití její důvěry. Bettencourtovou několik lidí připravilo o značné částky, čtyři z nich byli v roce 2015 odsouzeni k trestu vězení.

Sama Bettencourtová čelila podezření z nelegálního financování předvolební kampaně bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. V roce 2007 mu v rozporu se zákony údajně poskytla 150.000 eur v hotovosti (dnes asi 3,9 milionu Kč). Policie Sarkozyho vyslechla, vyšetřování ale bylo nakonec zastaveno.

Francouzská média tehdy spekulovala, že Bettencourtová trpí demencí a Alzheimerovou chorobou. Podnikatelka byla aktivní ve veřejném životě a štědrou donátorkou vědy a umění.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video