Německá armáda se prý chystá nakoupit přes 130 transportérů | E15.cz

Německá armáda se prý chystá nakoupit přes 130 transportérů

ČTK

Německá armáda v souvislosti s nynější vyhrocenou situací na východě Ukrajiny chce za 620 milionů eur (17,2 miliardy korun) nakoupit 131 obrněných transportérů typu Boxer. Kontrakt, který prozatím podepsán nebyl, je podle informací listu Die Welt očekáván brzy.

Boxery vyráběné v Německu prozatím využívají jen Němci a Nizozemci. Německý bundeswehr si původně objednal 190 vozidel, zatímco nizozemská armáda by do roku 2017 měla získat 200 transportérů.

Předmět sporů

Pořízení dalších Boxerů se v Německu již před časem stalo tématem parlamentních sporů, neboť původně objednaný počet vozidel je údajně nedostatečný.

V polovině října vládní frakce v parlamentním výboru pro obranu informovala o značně podhodnoceném stavu obrněného vozového parku a požadovala jeho výrazné navýšení. Oficiální odpověď od vlády ale zatím podle Die Welt nepřišla.

Německá armáda využívá několik variant Boxerů, mimo jiné jako transportní vozidlo pro vojáky či sanitní vůz. Jako bojové vozidlo pěchoty ale neslouží.

Německo nechce povinnou vojnu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.