Německá policie zmařila chystaný teroristický útok | E15.cz

Německá policie zmařila chystaný teroristický útok

Zásah německé policie proti dvojici teroristů
Zásah německé policie proti dvojici teroristů
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německé policii se podařilo odvrátit připravovaný teroristický útok. S odvoláním na policejní zdroje o tom informoval server deníku Die Welt. Policisté v noci na dnešek nedaleko Frankfurtu nad Mohanem zadrželi manželský pár, u kterého našli výbušniny a zbraně.

Zásah se uskutečnil v obci Oberursel, zhruba 20 kilometrů od Frankfurtu. Policisté nalezli v domě manželů funkční trubicovou bombu a roznětku, kromě toho zadržená dvojice neoprávněně vlastnila útočnou pušku a neupřesněné množství ostré munice.

Policisté sledovali manžele od konce března, kdy je na podezřelé upozornil frankfurtský obchod se stavebninami. Dvojice údajně nakoupila velké množství peroxidu vodíku, který už dříve využívaly teroristické skupiny v Německu k sestrojení výbušnin. Při nákupu uvedli manželé falešná jména.

Cyklistický závod jako cíl

Podle serveru hr-online.de se policie rozhodla k zásahu poté, co podezřelého muže sledovala, jak si důkladně prohlíží lesní oblast nedaleko Oberurselu. V těch místech vede trasa tradičního cyklistického závodu, který se každoročně jezdí 1. května v okolí Frankfurtu. Policie dvojici zatkla v obavě, že by se závodníci a diváci mohli stát terčem atentátu.

Jak uvedl Die Welt, dvojice také udržovala kontakty s německými salafisty, kteří se hlásí k radikálnímu islámu. Zatčený muž se údajně snažil navázat kontakt i s teroristickou sítí Al-Káida.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video