Německá průmyslová výroba se oproti očekávání vrátila v srpnu k růstu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Německá průmyslová výroba se oproti očekávání vrátila v srpnu k růstu

ČTK

Německá průmyslová výroba se v srpnu překvapivě vrátila k růstu, zvýšila se o 0,3 procenta proti předchozímu měsíci. Oznámil spolkový statistický úřad. Údaje podle agentury Reuters přinášejí naději, že předpokládaný pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí nebude příliš prudký.

Analytici předpovídali, že průmyslová výroba vykáže za srpen pokles o 0,1 procenta. Červencový pokles produkce statistický úřad opravil na 0,4 procenta z původně ohlášených 0,6 procenta.

Německé hospodářství se v poslední době potýká se slabší globální poptávkou, která má negativní dopad na německý export a průmysl. K potížím německé ekonomiky přispívá obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí snížil o 0,1 procenta po nárůstu o 0,4 procenta v prvním kvartálu. Analytici odhadují, že pokles zaznamenal také ve třetím čtvrtletí. To by znamenalo, že německá ekonomika se dostala do recese, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Slábnoucí průmyslová výroba táhne Německo do recese
Zahraniční poptávka slábne a růst ekonomiky zpomalí, varuje Svaz průmyslu a dopravy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!