Německá výroba v listopadu zpomalila | E15.cz

Německá výroba v listopadu zpomalila

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokles průmyslové výroby o 0,6 procenta za listopad oznámilo německé ministerstvo hospodářství. Ministerstvo je skeptické i v dalším výhledu a říká, že výroba zůstane minimálně do jara v útlumu.

Průmyslová výroba v Německu se v listopadu meziměsíčně snížila o 0,6 procenta po říjnovém nárůstu o 0,8 procenta. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo hospodářství. Analytici podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles o 0,5 procenta.

„Omezené zakázky ve zpracovatelském a stavebním sektoru naznačují, že celková produkce zůstane v dalších zimních měsících utlumená,“ uvedlo ministerstvo ve své zprávě.

Údajům o průmyslové výrobě předcházela překvapivě příznivá zpráva o německém exportu, který v listopadu stoupl o 2,5 procenta. To vyvolalo naděje, že vývoj německé ekonomiky byl v posledním čtvrtletí loňského roku příznivější, než se předpokládalo.

Německá centrální banka minulý měsíc snížila odhad růstu domácí ekonomiky pro letošní rok na 0,6 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta. Za loňský rok by měl podle banky německý HDP vykázat nárůst o tři procenta.

Německá ekonomika, která je největší v Evropě, byla v posledních dvou letech motorem růstu celé eurozóny a vzhůru ji vedl zejména vývoz. Na německé ekonomice je závislá i řada českých firem.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video