Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům | E15.cz

Německo chce vyhošťovat cizince odsouzené k delším trestům

Uprchlický tábor v německém Heidenau
Uprchlický tábor v německém Heidenau
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cizinci, kteří budou odsouzeni za závažné kriminální delikty, mimo jiné za znásilnění, budou muset počítat s vyhoštěním. Vyplývá to z návrhu zákona, který připravuje německá vláda, napsala agentura DPA. Opatření, které má usnadnit vyhošťování cizinců ze země, se bude týkat i žadatelů o azyl, kteří mohou kvůli kriminální činnosti přijít o právní status uprchlíka.

V návrhu je mimo jiné to, že cizinec odsouzený za vážné delikty k trestu vězení delšímu než jeden rok musí s vyhoštěním počítat. I v případě kratších trestů by mělo být vyhoštění v zásadě možné. Za závažné delikty je mimo jiné označováno ublížení na zdraví, zabití či znásilnění.

Návrh dále uvádí, že žadatel o azyl či jakýkoli jiný cizinec páchající v Německu ve zvýšené míře kriminální činnost svým chováním ohrožuje občanský klid a vstřícnost společnosti k přistěhovalectví a k přijímání běženců.

Opatření vzniká v reakci na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde během novoročních oslav došlo k početným případům okrádání a sexuálního obtěžování žen. Podle svědků a předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé arabského a severoafrického původu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video