Německu hrozil další teroristický útok, policie zadržela dva bratry z Kosova | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Německu hrozil další teroristický útok, policie zadržela dva bratry z Kosova

ČTK

Policie v Německu ráno zadržela dva muže podezřelé z přípravy útoku v nákupním centru ve městě Oberhausen na západě země. Šlo o bratry původem z Kosova. V jaké fázi příprav útok byl, zatím není jasné.

Dvojice ve věku 31 a 28 let byla zadržena dnes brzy ráno po zásahu zvláštní jednotky v nedalekém městě Duisburg. Policie prohledala několik bytů a vozů ve čtvrtích Marxlohe a Bruckhausen. Došlo k tomu necelé čtyři dny po útoku na vánočním trhu v Berlíně, kde po nájezdu kamionu řízeným patrně tuniským radikálem zemřelo 12 lidí.

Podle policie ale případ s berlínským útokem nesouvisí. "Neexistuje žádná spojitost s případem Amri kromě toho, že má (případ) islamistické pozadí," uvedl mluvčí policie ze západoněmeckého Essenu.

Policisté dostali tip od tajných služeb, které se dozvěděly o útoku plánovaném na nákupní a zábavní komplex CentrO, jedno z největších podobných středisek v Německu. Podle médií není jasné, v jaké fázi příprav útok byl, ani kdy k němu mělo dojít. "Intenzivně nyní vyšetřujeme, v jaké fázi přípravy byly a zda se na nich podílely i další osoby," uvedla policie.

Při teroristickém útoku v Berlíně zemřela také Češka


Policisté v civilu i v uniformách byli ve čtvrtek večer vysláni střežit středisko i nedaleký vánoční trh ve městě ležícím v průmyslové oblasti Porúří. Po uzavření trhů i nákupního centra se přítomnost policistů snížila, dnes ale budou opět ve zvýšeném počtu hlídkovat. Nákupní centrum CentrO, v němž je více než 250 obchodů, se podle policie dnes otevře jako v běžný pracovní den.

Po pravděpodobném pachateli berlínského atentátu, Tunisanovi Anisu Amrim, policisté v několika evropských zemích stále pátrají.

 

Německá policie zatkla čtyři osoby, byly v kontaktu s podezřelým Tunisanem
Berlínský vánoční trh znovu funguje. Lidé se nebojí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!