Německá policie zatkla čtyři osoby, byly v kontaktu s podezřelým Tunisanem | E15.cz

Německá policie zatkla čtyři osoby, byly v kontaktu s podezřelým Tunisanem

ČTK

Německá policie zatkla podle serveru deníku Bild čtyři osoby, které byly v kontaktu s Tunisanem Anisem Amrim, jenž je podezřelý z útoku na berlínský vánoční trh. 

Razie německá policie provedla v Dortmundu a Emmerichu v Severním Porýní-Vestfálsku, ale také v Berlíně.

Informaci o čtyřech zatčených zveřejnil Bild s odvoláním na nejvyšší státní zastupitelství. List neuvedl, kde k zatčením došlo, předchozí zprávy ale hovořily o čtyřech zatčených v Dortmundu.

Praha staví betonové zátarasy. Pařížskou ulicí kamion neprojede

Vedle Dortmundu zasahovala policie také v ubytovně v Emmerichu v Severním Porýní-Vestfálsku, kde dříve bydlel Amri, kterého jeden z bratrů vyzval, aby se vzdal. Na zhruba hodinové akci se podle německých médií podílelo asi 100 strážců zákona.

Další zákroky se podle Bildu brzy ráno uskutečnily v berlínských čtvrtích Kreuzberg, Moabit a Prenzlauer Berg. Čtyřiadvacetiletý Tunisan při nich ale dopaden nebyl.

Německá policie pátrá po Tunisanovi, stopy našla v kamionu

V Berlíně zároveň policisté uvolnili náměstí, kde se tragický útok udál. Vánoční trh u Pamětního kostela císaře Viléma (Gedächtniskirche), na kterém v pondělí zemřelo 12 lidí, se dopoledne znovu otevře veřejnosti. Police na místě ukončila vyšetřování, a trh je tak zvonu přístupný. Zároveň ale okolo něj vyrůstají bezpečnostní betonové bariéry.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!