Newyorská policie rozbila obří síť padělatelů platebních karet | E15.cz

Newyorská policie rozbila obří síť padělatelů platebních karet

kreditní karty
kreditní karty
• 

krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Newyorské policii se podařilo rozbít mezinárodní síť podvodníků s platebními kartami. Při operaci pozatýkala 86 lidí, proti 111 dalším vznesla obvinění, napsala agentura Mediafax. Vyšetřovatelé sdělili, že síť tvořilo mimo jiné pět zločineckých skupin s vazbami na Asii, Afriku, Evropu a Blízký východ, které působily v newyorském Queensu.

Když zákazník použil platební kartu v prodejně, restauraci či bance, nastrčený pracovník z ní pomocí speciálního zařízení zároveň zkopíroval potřebné údaje. Podvodů se prý mnohdy dopouštěli i sami majitelé obchodů. Shromážděné informace o kartách pak putovaly k bossům zmíněných skupin, kteří je následně předávali „výrobcům“. Ti na základě získaných údajů zhotovovali padělané karty společností American Express, Mastercard, Visa a Discover.

Ke kartám opatřeným zfalšovanými bezpečnostními čísly a logy vytvářeli v některých případech i padělané doklady, například řidičské průkazy s razítkem státu New York. Karty pak dostávali „zákazníci“, kteří jimi platili za drahou elektroniku a další luxusní zboží, jež se pak rozprodávalo dál. „Nedopouštěli se přepadení se zbraní v ruce, ale dopad na oběti byl prakticky stejný. Okradli je,“ řekl k tomu policejní komisař Raymond Kelly.

Státní zastupitelství v Queensu činnost pachatelů označilo za největší případ krádeže identit a padělání platebních karet, s jakým se strážci zákona kdy setkali. Ztráty způsobené za šestnáctiměsíční působení sítě odhaduje na 13 milionů dolarů. Vyšetřování trvalo dva roky. Za mřížemi skončilo dalších dvacet lidí, kteří v Queensu ve velkém páchali loupeže.

Autor: krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video