Obama zahájil návštěvu Keni, kde se narodil jeho otec | E15.cz

Obama zahájil návštěvu Keni, kde se narodil jeho otec

UHURU KENYATTA, BARACK OBAMA
UHURU KENYATTA, BARACK OBAMA
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký prezident Barack Obama dnes večer přiletěl na oficiální návštěvu Keni, která je rodnou zemí jeho otce. Cílem třídenního pobytu je posílit obchodní a bezpečnostní vztahy USA s východní Afrikou. Z Nairobi odjede Obama v neděli do Etiopie.

Keňa kvůli Obamovi zavedla mimořádná bezpečnostní opatření, do hlavního města povolala čtvrtinu svého policejního sboru. Panují obavy, že somálské milice, které bojují i v Keni, se pokusí v době Obamovy návštěvy o větší útok, aby na sebe upoutaly pozornost. Tajné služby zaznamenaly čilou konverzaci radikálů o Obamově africké návštěvě na sociálních sítích.

V Keni se Obama sejde s prezidentem Uhuruem Kenyattaou, za což amerického prezidenta kritizují ochránci lidských práv. Keňana chtěl soudit Mezinárodní trestní soud za jeho podíl na zabíjení v letech 2007 až 2008, ale pro nedostatek důkazů od stíhání upustil.

V Nairobi se Obama zúčastní také konference podnikatelů a navštíví místo, kde stávalo americké velvyslanectví, které se stalo v roce 1998 terčem masivního atentátu. Zemřelo při něm přes 200 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video