Oceán prý vyplavil další úlomky boeingu z letu MH370 | E15.cz

Oceán prý vyplavil další úlomky boeingu z letu MH370

Místo četných nálezů úlomků na ostrově Réunion
Místo četných nálezů úlomků na ostrově Réunion
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Malajsijští představitelé tvrdí, že se našly další trosky letadla Boeing 777 z letu MH370, včetně sedadlových polštářků nebo částí oken. Francouzští vyšetřovatelé o tom ale podle agentury AP nemají informace. Letadlo společnosti Malaysia Airlines zmizelo v březnu loňského roku.

Malajsijský premiér Najib Razak řekl, že vyšetřovatelé pátrající po zbytcích letounu objevili sedadlové polštářky a další části letounu, vyplavené na ostrov Réunion. Na francouzském ostrově byla už minulý týden nalezena vztlaková klapka z křídla. Razak ve středu s odvoláním na mezinárodní expertní tým prohlásil, že nalezený fragment je určitě z letu MH370.

Jedna z velkých záhad civilní letecké dopravy začala loni 8. března, když Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines let MH370 zmizel z radarů krátce po startu z Kuala Lumpuru. Na jeho palubě bylo 239 lidí, kteří podle všeho zahynuli, když stroj z dosud nejasných příčin nejspíš havaroval a spadl na neznámém místě do moře.

Také malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai dnes řekl, že se na Réunionu zjevně našla i další troska letounu. Byla odeslána k prozkoumání francouzským expertům.

Jak trosky letounu putovaly až na Réunion:

Pařížská prokuratura, která dohlíží na vyšetřování ve Francii, však popřela, že by vyšetřovatelé našli nové trosky. Také několik francouzských vyšetřovatelů, kteří si nepřáli být jmenováni, řeklo, že si žádných nových objevů nejsou vědomi. Liow sdělil, že předměty, včetně okna a hliněného úlomku, našel malajsijský tým. Ministrův spolupracovník poté upřesnil, že šlo spíše o „okenní materiál“, než o samotné okno.

„Mohu pouze potvrdit, že jde o trosky z letadla,“ řekl Liow. „Nemohu potvrdit, že to je z letu MH370,“ dodal. Francouzští, malajsijští, čínští a australští odborníci stále zkoumají nalezenou vztlakovou klapku a své závěry mají teprve zveřejnit. Letečtí experti začali zkoumat kus křídla ve středu ve speciální laboratoři u francouzského města Toulouse.

Představitel pařížské prokuratury ve středu krátce po Razakovi uvedl, že vskutku existuje „velká pravděpodobnost“, že kus křídla patří stroji z letu MH370.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.