Orbán prý obvinil CNN, že ho chtěla svrhnout | E15.cz

Orbán prý obvinil CNN, že ho chtěla svrhnout

Orbán prý obvinil CNN, že ho chtěla svrhnout
Viktor Orbán
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
vrb

Maďarský premiér a předseda strany Fidesz Viktor Orbán údajně před svými spolustraníky prohlásil, že se ho chtěla pokusit svrhnout americká zpravodajská televize CNN. Podle agentury DPA o tom píšou maďarská média. Orbán si prý myslí, že CNN loni v prosinci o dění v Maďarsku informovala tak, aby záměrně vyvolala dojem, že uvnitř strany Fidesz roste nespokojenost s jejím šéfem a že jeho vliv tak slábne.

O tom, že se proti němu chystal pokus o puč, Orbán informoval své stranické kolegy tento týden na uzavřeném jednání v severomaďarském městě Eger. Na tomto chystaném pokusu se prý podílela televize CNN, maďarští diplomaté, kteří sympatizují s opozicí, a nejmenované tajné služby.

Maďarsko a jeho vláda se v posledních měsících dostaly do středu pozornosti například kvůli nové kontroverzní ústavě. Evropská komise kvůli ní proti Budapešti zahájila právní kroky. Obává se například možného omezení nezávislosti maďarské centrální banky a úřadu pro ochranu dat.

Maďarsko na kritiku kvůli možnému omezování demokracie a právního státu naráží v době, kdy si jeho hospodářství vede špatně. Chtělo by proto získat další finanční pomoc od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu.

Autor: ČTK, vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!