Padesátník. Požitkář Roman Abramovič slaví abrahámoviny

Roman Abramovič

Roman Abramovič Zdroj: profimedia.cz

Na palubě Abramovičovy jachty je veškerý představitelný luxus
Jachta Eclipse Romana Abramoviče
Jachta Dubai šejcha Muhammada ibn Rašíd al-Maktúma zaostává za plavidlem Romana Abramoviče jen o jeden metr
Druhou příčku stále drží Eclipse miliardáře Romana Abramoviče z roku 2008
Naštvaný majitel Chelsea Roman Abramovič
24
Fotogalerie

Miliardář a světoznámá postava světového byznysu oslaví koncem října padesáté narozeniny. Již nyní se chystají pozoruhodné oslavy. Co může od přátel očekávat je otázkou, protože již má prakticky všechno.

Mezi magnátovy koníčky patří cyklistika a jachting. Podle portálu Wealth-X vlastní dvě jachty, další čtyři již v minulosti prodal.  Další vášní je noční život. Silvestrovská party 2012, kterou uspořádal na  Karibském ostrově Svatý Bartoloměj,  ho  přišla na 6,5 milionů dolarů. Údajně to byla již třetí párty takovýchto rozměrů, kde vystupoval jako hostitel.

Jeden z nejbohatších mužů světa je také znám jako vlastník anglického fotbalového klubu Chelsea Podle časopisu Forbes se umísťuje těsně za první stovkou největších boháčů světa s odhadem majetku 10,2 miliardy dolarů. V roce 2001 založil ve Velké Británii svou hlavní firmu, holdingovou společnost Millhouse Capital, jejíž vklady jsou v různých průmyslových odvětvích, včetně. těžby ropy, letectví a energetiky.

S podnikáním začal už v době Gorbačovovy perestrojky, 1999 byl zvolen zastupitelem ve Státní Dumě a od 2000 do 2008 působil jako gubernátorem Čukotky. V roce 2003 koupil tehdy zadlužený anglický klub Chelsea a přesunul své podnikatelské aktivity do UK.

Stejně jako svým bohatstvím  je znám jako filantrop. Jako ještě gubernátor na Čukotce založil nadaci Pól naděje na podporu a dětí a řešení sociální situace lidí v tomto regionu. Údajně převedl  miliardu dolarů na založení nemocnic, do vzdělanostního systému a infrastruktury v tomto regionu a dalších 310 milionů věnoval do rozmanitých charit.

Vše o Romanu Abramovičovi čtěte zde