Podnikatelská aktivita v eurozóně je nejslabší od začátku loňského roku | E15.cz

Podnikatelská aktivita v eurozóně je nejslabší od začátku loňského roku

Podnikatelská aktivita v eurozóně je nejslabší od začátku loňského roku
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: LEONI AG

ČTK

Podnikatelská aktivita v eurozóně byla minulý měsíc na nejnižší úrovni od počátku loňského roku. Slábla aktivita v průmyslu i ve službách a firmy snižovaly ceny navzdory růstu cen vstupů. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které zveřejnila výzkumná firma IHS Markit.

Úhrnný index nákupních manažerů klesl v srpnu na 52,9 bodu z červencové úrovně 53,2 bodu. Rychlý odhad z konce srpna přitom naznačoval mírné zvýšení. Index zůstává nad hranicí 50 bodů, která odděluje pokles aktivity od růstu, je ale nejníže od ledna 2015, uvedla agentura Reuters.

Údaje naznačují, že ekonomický růst eurozóny ve třetím čtvrtletí zůstane na slabé mezičtvrtletní úrovni 0,3 procenta, řekl hlavní ekonom Markit Chris Williamson. Na tuto úroveň sestoupil ve druhém čtvrtletí z mezičtvrtletního tempa 0,6 procenta v prvním kvartále.

Podnikatelská aktivita v eurozóně v květnu opět zpomalila, je nejnižší od začátku roku Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/makroekonomicka-data/podnikatelska-aktivita-v-eurozone-v-kvetnu-opet-zpomali

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!