Policie v pohotovosti: v evropských metropolích prý hrozí útoky | E15.cz

Policie v pohotovosti: v evropských metropolích prý hrozí útoky

Vídeň, Rakousko
Vídeň, Rakousko
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vídeňská policie oznámila, že jedna "spřátelená" zpravodajská služba varovala několik evropských metropolí, že mezi Vánocemi a Novým rokem v Evropě hrozí střelba či bombový útok. Ve Vídni již proto úřady zvýšily bezpečnostní opatření, hlavně v místech výskytu většího počtu lidí. Žádné akce však nebyly zrušeny.

„Byla zmíněna možná jména potencionálních útočníků, kteří byli prověřováni. Vyšetřování založené na tomto prověřování zatím nedospělo ke konkrétním výsledkům,“ uvedla bez dalšího upřesnění vídeňská policie v prohlášení. Stejně tak neoznámila, která tajná služba varování rozeslala a kterých měst se týká.

Varování, které bylo vydáno několik dní před Vánocemi, neupřesňuje žádný cíl, a vídeňské úřady proto nehodlají rušit žádné akce připravované ke konci roku, poznamenal web britského deníku The Guardian. Mluvčí vídeňské policie Christoph Pölzl listu řekl, že nejsou důkazy, že podezřelé osoby jsou v Evropě a jestli vůbec existují. Odmítl sdělit, které další metropole varování obdržely.

Vídeňská policie bude prohlášení důkladněji sledovat místa, kde je víc lidí - zejména dějiště společenských událostí a dopravní uzly. Stejně tak bude věnovat větší pozornost podezřelým zavazadlům. Varování přišlo šest týdnů po útocích v Paříži, kde islamisté zavraždili na různých místech 130 lidí a dalších nejméně 350 osob zranili. Nedávno byla zadržena v Rakousku v souvislosti s listopadovými teroristickými útoky v Paříži dvojice mužů. Podle policejních zdrojů citovaných agenturou AFP pochází jeden z mužů z Alžírska, druhý je Pákistánec.

Česká policie nemá informace o teroristické hrozbě

Česká policie nemá žádné informace o tom, že by některému z českých měst hrozil mezi svátky teroristický útok. Uvedla to mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Česká policie má podle Nguyenové informaci o varování již několik dní. „Momentálně ale o žádném hrozícím nebezpečí útoku v českém městě nevíme,“ řekla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video