Polovina Rusů chce stažení ruských vojsk ze Sýrie. Bojí se "nového Afghánistánu" | E15.cz

Polovina Rusů chce stažení ruských vojsk ze Sýrie. Bojí se "nového Afghánistánu"

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Polovička Rusů, přesněji 49 procent, je pro ukončení ruské vojenské operace v Sýrii. Pokračovat v tažení si přeje 30 procent dotázaných v průzkumu nezávislého střediska Levada. 

Skoro třetina dotázaných, 32 procent, se obává, aby se Sýrie nestala pro Rusko "novým Afghánistánem". Dvě pětiny považují takový vývoj za málo pravděpodobný, desetina jej vylučuje.

Z Afghánistánu se sovětská vojska stáhla po devíti letech bezúspěšného válčení. Tato porážka předznamenala pád komunistického režimu a rozpad Sovětského svazu.

Skoro pětina Rusů sleduje situaci v Sýrii podle ankety pozorně, více než polovička tvrdí, že ví, co se v Sýrii děje, zatímco čtvrtina se o dění v blízkovýchodní zemi nezajímá.

V Sýrii od předloňského září ruské letectvo podporuje vládní síly prezidenta Bašára Asada. V bojích v Sýrii podle úřadů zahynulo 34 ruských vojáků. Tato čísla ale nezahrnují ruské žoldnéře, válčící v Sýrii na základě soukromých kontraktů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.