Potřebujeme tvrdší kontrolu internetu, tvrdí šéf ruské bezpečnostní rady | E15.cz

Potřebujeme tvrdší kontrolu internetu, tvrdí šéf ruské bezpečnostní rady

Kreml
Kreml
• 

Pavla Palaščáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev navrhuje, aby země zavedla přísnější pravidla pro kontrolu internetu. Aktivisté jsou přesvědčeni, že návrh souvisí s povolebními protesty. Účastníci demonstrací se totiž často svolávají pomocí sociálních sítí.

„Nemůžeme ignorovat používání internetu kriminálníky a teroristickými skupinami,“ prohlásil Patrušev. „Samozřejmě by v Rusku mělo jít o rozumnou regulaci, jako je například ve Spojených státech, Číně a v mnoha dalších zemích,“ dodal někdejší ředitel Federální služby bezpečnosti (FSB).

„Je výmluvné, že tyto návrhy byly zveřejněny po masovém shromáždění v Moskvě a před dalším protestem, který se má konat 24. prosince,“ citovala média občanskoprávního aktivistu Lva Ponomarjova. Podle něj plán ještě více posílí vztek nespokojených lidí.

Některá média a organizace Golos, která hlasování monitorovala, si v době jeho konání stěžovaly na napadení webových stránek hackery. Naznačovaly, že za výpadky provozu stojí Kreml, který tak chce ztížit přístup k informacím o volebních machinacích.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video