Pronásledujete ruské novináře, obvinila Moskva Spojené státy | e15.cz

Pronásledujete ruské novináře, obvinila Moskva Spojené státy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Spojené státy z pronásledování ruských novinářů. Reagovalo tak na páteční zadržení a vyslýchání novináře Alexandra Malkeviče na letišti ve Washingtonu. Informovala o tom agentura TASS.

Ministerstvo v nedělním sdělení uvedlo, že Malkeviče několik hodin zadržovali agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Podle ruské diplomacie tento postup lze s ohledem na otázky pokládané vyslýchajícími považovat za "snahu vytvořit záminku pro další sankce vůči Rusku". 

Agentura AP k tomuto incidentu napsala, že Malkevič je šéfredaktorem internetového portálu USA Really. Ten je sponzorovaný ruskou "trollí farmou", která je obviňována ze zasahování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Malkevičovi prý bylo řečeno, že se jeho web musí v USA zaregistrovat jako zahraniční agent.

Malkevič zpravodaji agentury TASS řekl, že po výslechu provedeném agenty FBI "se mu podařilo" opustit území Spojených států. Další ruská tisková agentura RIA Novosti napsala, že novinář odletěl do Paříže.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery